آمار اتحاد با امام
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
قالب وبلاگ

اتحاد با امام
راههای جلوگیری از تجاوز دشمنان 
لینک دوستان
آخرین مطالب

متن کامل سخنان رییس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل

جمعه 2 مهر 1389 - 00:00 
متن کامل سخنان رییس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل  

 

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و الصلوة و السلام علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین و علی جمیع الانبیاء والمرسلین
سلام و صلوات خداوند بر پیامبران الهی به ویژه پیامبر بزرگ اسلام و اهل بیت مطهر و یاران
برگزیده اش و بر تمام پیامبران الهی
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه
ای خدای بزرگ در ظهور ولیت که همراه با سلامتی و پیروزی باشد تعجیل کن و ما را از بهترین یاران و حامیان او و فداکاران در راهش قرار بده
جناب آقای رئیس ، همکاران محترم
خداوند بزرگ را سپاسگزارم که بار دیگر فرصت حضور در این مجمع جهانی را عنایت فرمود. ابتدا یاد جانباختگان سیل مهیب پاکستان را گرامی داشته و با بازماندگان و دولت و ملت پاکستان ابراز همدردی می‌کنم. از همگان دعوت می‌ نمایم که بعنوان یک وظیفه انسانی به یاری همنوعان خود بشتابند. از تلاش های مدیریت مجمع عمومی تشکر می کنم.
در سالهای گذشته پیرامون برخی از امیدها و نگرانی‌ها، از بحران‌های خانواده، امنیت، کرامت انسانی، اقتصاد و آب و هوا و از امید به عدالت و صلح پایدار با شما سخن گفتم.
اینک که نظام سرمایه داری و مدیریت موجود جهانی پس از حدود یکصد سال حاکمیت ، به پایان راه رسیده و از ارائه پاسخ مناسب به نیازهای جامعه درمانده شده است ، تلاش می‌کنم با نگاهی به دو عامل اصلی این ناکامی ، برخی از مشخصات نظم مناسب آینده را ترسیم نمایم.
الف : عامل نگرشها و اعتقادات
می‌دانید که پیامبران الهی مأموریت داشته‌اند تا همگان را به یگانه‌پرستی و عشق و عدالت فرا بخوانند و راه رسیدن به سعادت را در برابر بشریت قرار دهند. انسانها را به تفکر و علم دعوت کنند تا حقیقت را بهتر بشناسند و از شرک و خودخواهی برحذر باشند. حقیقت دعوت پیامبران واحد است. هر پیامبری ، پیامبر قبل از خود را تصدیق و به پیامبر بعدی بشارت داده و دین را متناسب با ظرفیت بشر کاملتر از گذشته ارائه کرده است. این سیر تا پیامبر خاتم که تمام و کمال دین را عرضه کرد ادامه داشته است.
به موازات این سیر ، خودخواهان و دنیاپرستان در برابر این دعوت روشن ایستادگی و برای مقابله با پیام آنان قیام کردند.
- نمرودیان در برابرحضرت ابراهیم، فرعونیان در برابر حضرت موسی و دنیاپرستان در برابر حضرت عیسی و حضرت محمد (صلوات الله علیهم ) قرار گرفتند. در سده‌های اخیر نیز به بهانه ظلمی که طی قرون وسطی از ناحیه مدعیان دینداری در غرب رفت ، ارزش‌ها و اخلاق انسانی به عامل توقف و عقب ماندگی تفسیر و در برابر علم و عقل قرار داده شد.
- قطع ارتباط انسان با آسمان در واقع رابطه او را با حقیقت خودش قطع کرد.
- انسان که استعداد درک حقایق عالم وحق‌جویی، میل به عدالت و کمال، پاکی و زیبایی و جانشینی خدا را در زمین دارد به موجودی محدود به عالم ماده و ماموریت او به حداکثر رساندن لذت فردی تعریف گردید. اصالتِ غرایزِ انسانی به جای اصالتِ حقیقتِ انسان نشست.
- انسانها و ملتها رقیب هم شمرده شدند و سعادت یک فرد یا ملت در مزاحمت و درحذف و سرکوب دیگران تعریف شد. به جای تعامل سازنده و تکامل بخش ، تنازع مخرب برای بقاء مبنای تنظیم روابط قرار گرفت.
- پرستشِ سرمایه و سلطه جایگزین یگانه پرستی که رمز وحدت و عشق است گردید.
- این مقابله گسترده خودخواهان با ارزش‌های الهی راه را بر برده‌داری و استعمار باز کرد.
بخش وسیعی از جهان ، تحت سلطه چند دولت غربی قرار گرفت. ده‌ها میلیون انسان به بردگی کشیده شدند و دهها میلیون خانواده متلاشی گردیدند. تمام منابع ، حقوق و فرهنگ ملتهای استعمارزده به غارت رفت. سرزمین‌ها اشغال و مردم بومی قتل عام و تحقیر شدند.
اما با قیام ملتها ، استعمارگری منزوی و استقلال ملتها به رسمیت شناخته شد. امید به احترام ، رفاه و امنیت در ملتها زنده شد. در اوائل قرن گذشته شعارهای زیبای آزادی، حقوق بشر و دموکراسی ، امیدهای فراوانی ایجاد کرد تا مرهمی بر زخمهای عمیق مانده از گذشته باشد. اما امروز نه تنها آرزوها محقق نشده بلکه خاطراتی تلخ‌تر از گذشته در تاریخ ثبت شده است.
- در دو جنگ جهانی ، دراشغال فلسطین ، درجنگهای کره و ویتنام ، درجنگ عراق علیه ایران ، دراشغال افغانستان و عراق و درجنگهای آفریقا صدها میلیون نفر کشته و زخمی و آواره شدند.
- تروریسم ، تولید مواد مخدر ، فقر و فاصله طبقانی گسترش یافت.حکومتهای کودتایی و دیکتاتوری تحت حمایت غرب در آمریکای جنوبی جنایتهای کم نظیر مرتکب شدند.
- به جای خلع سلاح، تولید و انباشت سلاح‌های اتمی و میکروبی و شیمیایی توسعه پیدا کرد و جهان در معرض تهدید بیشتری قرار گرفت.
و بدین ترتیب ظاهراً همان اهداف استعمارگران و برده‌داران اما اینبار با شعارهای جدید دنبال شده است.
ب: عامل مدیریت جهانی و ساختار حاکم
- جامعه و سپس سازمان ملل با شعار برپایی صلح و امنیت و تامین حقوق انسانی و در حقیقت برای مدیریت جهانی تشکیل گردید.
- با کالبد شکافی سه رویداد ، نحوه مدیریت حاکم بر جهان قابل ارزیابی است.
اول: 11 سپتامبر که حدود ده سال همه جهان را تحت تاثیر قرار داده است.
- ناگهان با پخش تصاویر مختلف، خبر حمله به برجهای دو قلو در جهان منتشر شد.
- تقریباً تمام دولتها و شخصیت‌های مطرح این حادثه را به شدت محکوم کردند.
- موتور تبلیغات به راه افتاد و جهان در معرض خطری بزرگ به نام تروریسم و تنها راه نجات، لشگرکشی به افغانستان اعلام شد.
- بالاخره افغانستان و به فاصله کوتاهی عراق تحت اشغال قرار گرفتند.
لطفا دقت کنید؛
- ادعا شد که در 11 سپتامبر حدود سه هزار نفر کشته شده‌اند که همه ما از آن متاسفیم اما در افغانستان و عراق تا کنون صدها هزار نفر کشته و میلیونها نفر مجروح و آواره شده‌اند و درگیری به طور روزافزون توسعه پیدا کرده است.
در معرفی عوامل حادثه 11 سپتامبر سه نظر اعلام شد :
1- یک گروه تروریستی بسیار قدرتمند و پیچیده که از همه لایه‌های امنیتی و اطلاعاتی امریکا عبور کرده است. این نظر بیشتر از ناحیه دولت مردان امریکا تبلیغ شد.
2- توسط بخشهایی از دولت امریکا و برای ایجاد تغییر در روند نزول اقتصادی امریکا و سیطره او بر خاورمیانه و همچنین نجات رژیم صهیونیستی انجام شده است. اکثریت مردم امریکا و ملتها و سیاستمداران براین باورند.
3- توسط یک گروه تروریستی انجام شده است لیکن دولت وقت امریکا از آن پشتیبانی و بهره‌برداری کرده است. ظاهراً این نظریه طرفداران کمتری دارد.
- مهمترین اسناد اتهام، چند گذرنامه‌ که از میان حجم عظیم خرابه‌ها پیدا شده بود و یک نوار ویدیویی از یک شخص بود که محل سکونت او نامعلوم است ولی اعلام شد که قبلا در تجارت نفت با برخی مقامات امریکایی مشارکت داشته است. اینگونه وانمود شد که به دلیل شدت آتش‌سوزی و انفجار از عاملین انتحاری اثری به دست نیامد.
چند سئوال اساسی بدون پاسخ مانده است .
1- آیا عقل حکم نمی‌کرد که ابتدا تحقیق دقیقی توسط گروههای مستقل انجام و پس از شناساییِ کاملِ عوامل ، برنامه‌ای منطقی برای برخورد با آنها طراحی می‌گردید.
2- به فرض پذیرش نظر دولت امریکا، آیا روش برخورد با یک گروه تروریستی، لشگرکشی گسترده، جنگ منظم و کشتار صدها هزار نفر است؟
3- آیا امکان نداشت مانند برخورد ایران با گروه تروریستی ریگی که چهارصد نفر از مردم بیگناه ایران را کشته و زخمی کرده بود اقدام می‌شد؟ در عملیات ایران به هیچ بیگناهی خسارتی وارد نشد.
- پیشنهاد می‌شود که سازمان ملل درباره 11 سپتامبر یک گروه حقیقت یاب مستقل تعیین نماید تا بعدها عده‌ای اظهار نظر دربارۀ آن را ممنوع نکنند.
در اینجا مایلم اعلام نمایم که جمهوری اسلامی ایران در سال آینده، میزبان کنفرانسی خواهد بود که با هدف شناخت تروریسم و راهکارهای مقابله با آن برگزار خواهد شد. از مقامات کشورهای مختلف، اندیشمندان، صاحبنظران ، محققین و موسسات مطالعاتی برای شرکت در این کنفرانس دعوت می کنم.

دوم: اشغال سرزمین فلسطین است.
- ملت مظلوم فلسطین 60 سال تحت سلطه یک رژیم اشغالگر از آزادی ، امنیت و حق حاکمیت محروم است ولی اشغالگران به رسمیت شناخته می‌شوند. روزانه خانه‌ها بر سر زنان و کودکان خراب می‌‌شود و مردم در وطن خود از آب و غذا و دارو نیز محرومند. صهیونیست‌ها تا کنون 5 جنگ گسترده بر همسایگان و ملت فلسطین تحمیل کرده‌اند.
- آنان در جنگ علیه لبنان و غزه زشت‌ترین اقدمات را علیه مردم بی‌دفاع انجام داده‌اند.
- رژیم صهیونیستی بر خلاف همه قواعد بین‌المللی به کشتی کمکهای انسانی هجوم می‌کند و غیرنظامیان را می‌کشد.
- این رژیم به طور مطلق مورد حمایت برخی کشورهای غربی است و دائماً کشورهای منطقه را تهدید و با اعلام قبلی، شخصیت‌های فلسطینی و غیره را ترور می‌کند ولی مدافعان فلسطینی و مخالفین این رژیم با عناوینی چون تروریست و ضد یهود تحت فشار قرار می‌گیرند. تمام ارزش‌ها حتی آزادی بیان در اروپا و امریکا به پای صهیونیسم قربانی می‌شود.
- به دلیل عدم توجه به حقوق مردم فلسطین همه راه حل‌ها به شکست می‌انجامد.
- اگر از ابتدا به جای رسمیت دادن به اشغالگری ، حق حاکمیت ملت فلسطین به رسمیت شناخته می‌شد آیا امروز شاهد این همه جنایت بودیم؟
- پیشنهاد روشن ما بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خویش و مراجعه به آراء عمومی همه مردم فلسطین برای اعمال حاکمیت و تعیین نوع حکومت خود است.
سوم : انرژی هسته‌ای است.
- انرژی هسته‌ای ، پاک و ارزان و نعمتی خدادادی و از بهترین جایگزینها برای کاهش آلودگیهای ناشی از سوخت فسیلی است.
- معاهده N.P.T به تمام اعضاء اجازه داده است که بدون محدودیت از آن بهره ببرند و آژانس موظف به حمایت و پشتیبانی فنی و حقوقی از آنها شده است.
- بمب اتم بدترین سلاح ضد بشری است که باید به طور کامل محو گردد. معاهده N.P.T توسعه و انباشت آن را ممنوع و خلع سلاح را ضروری شمرده شده است.
- اما ملاحظه کنید دارندگان بمب اتم و برخی اعضاء دائم شورای امنیت چه کرده‌اند :
- انرژی هسته‌ای را معادل بمب معرفی و با ایجاد انحصار و فشار بر آژانس آن را از دسترس اکثریت ملتها دور کرده‌اند و همزمان بمب‌های اتمی خود را حفظ کرده و ارتقاء داده‌اند. حتماً شنیده‌اید که دولت آمریکا در سال جار ی80 میلیارد دلار برای بمب‌های هسته‌ای خود اختصاص داده است.
این اقدامات باعث شده است که ؛
- نه تنها خلع سلاح اتفاق نیفتاده است بلکه تولید بمب اتم در برخی مناطق از جمله توسط رژیم اشغالگر و تهدیدگر صهیونیستی اشاعه یافته است.
- همین جا پیشنهاد می‌شود که سال 2011 سال خلع سلاح اتمی و " انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچ کس" اعلام شود.
- در تمام این موارد سازمان ملل نمی‌تواند اقدام موثری انجام دهد و متاسفانه در دهه‌ای هم که به نام صلح نامگذاری شد جنگ و تجاوز و اشغالگری، صدها هزار نفر کشته و مجروح برجای گذاشت و بر کینه‌ها و دشمنی‌ها افزوده شد.
خانم‌ها و آقایان
اخیراً نیز شاهد اقدام زشت و ضد انسانی قرآن سوزی بودیم.
- قرآن کتاب آسمانی و معجزه جاوید پیامبر اسلام است و به یگانه پرستی ، عدالت ، عشق به مردم، آبادانی زمین ، تفکر و تعقل و دفاع از مظلومان و مبارزه با ستمگران دعوت می‌کند و از پیامبران الهی نظیر نوح، ابراهیم، اسحق، یوسف، موسی و عیسی (علیهم‌السلام) به نیکی نام می‌برد و آنان را تصدیق می‌کند. قرآن را سوزاندند که همه این حقایق و معارف را بسوزانند. اما حقیقت سوختنی نیست، قرآن جاودانه است چون خدا و حقیقت جاودانه‌اند. این اقدام و هر اقدامی که موجب تعمیق شکافها و فاصله‌ها بین ملتها شود شیطانی است. باید با هوشمندی از غلتیدن در دام شیطان احتراز کرد. من به نمایندگی از ملت ایران به همه کتب آسمانی و پیروان آنان احترام می‌گذارم.
این قرآن است و این کتاب مقدس ، ما به هر دوی آنها احترام می‌گذاریم و هر دوی آنها برای ما محترمند.
دوستان محترم
سالهاست که ناکارآمدی اندیشه سرمایه‌داری و مدیریت بین‌المللی و ساختارهای موجود آشکار شده و اکثریت دولتها و ملتها خواستار تغییر اساسی و اجرای عدالت در مناسبات جهانی‌اند.
- علت ناتوانی سازمان ملل ساختار ناعادلانه آن است. با امتیاز وتو قدرت اصلی در شورای امنیت متمرکز شده و رکن اصلی یعنی مجمع عمومی به حاشیه رفته است.
- در چند دهه گذشته همواره حداقل یکی از اعضای دائمی در یک طرف مناقشات بوده‌ است.
- وقتی قاضی و دادستان ، خود یک طرف دعوا هستند، چگونه می‌توان انتظار کارآمدی داشت؟ چرا که امتیاز وتو برای تجاوز و اشغالگری مصونیت می‌آورد.
- آیا در بحث هسته‌ای، اگر ایران دارای امتیاز وتو بود، مواضع شورای امنیت و مدیرکل آژانس همینگونه بود؟
دوستان عزیز
- سازمان ملل مهمترین مرکز هماهنگی مدیریت مشترک جهانی است. ساختار آن باید به گونه‌ای اصلاح شود که همه دولتها و ملتهای مستقل در مدیریت جهانی مشارکت سازنده و فعال داشته باشند.
- امتیاز وتو باید لغو شود و مجمع عمومی بالاترین رکن و دبیرکل، مستقل‌ترین فرد و تمام مواضع و اقدامات او با تائید مجمع عمومی و در جهت عدالت و رفع تبعیض باشد.
- دبیر کل نباید برای ابراز حقیقت و اعمال عدالت تحت فشار قدرتها و یا کشور محل استقرار سازمان باشد.
- پیشنهاد می‌شود طی یک سال و در یک نشست فوق‌العاده ، مجمع نسبت به اصلاح و نهایی کردن ساختار سازمان اقدام نماید.
- جمهوری‌اسلامی‌ایران پیشنهادات روشنی دارد و آماده مشارکت سازنده و فعال است.


خانم‌ها و آقایان
- من به صراحت اعلام می‌کنم که اشغال کشورها به بهانه تحمیل آزادی و دموکراسی یک جنایت نابخشودنی است.
- جهان به جای منطق قدرت ، انحصار‌طلبی ، یکجانبه‌گرایی ، جنگ و تهدید به منطق مهرورزی ، عدالت و مشارکت همگانی نیازمند است.
- جهان نیازمند مدیریت افرادی پاک چون انبیاء الهی است.
- دو حوزه وسیع جغرافیایی یعنی افریقا و امریکای لاتین یک دهه از تحولات سرنوشت‌ساز را پشت سر گذاشته اند. رویکردهای جدید در این دو قاره که بر همگرایی و وحدت هرچه بیشتر و بومی‌سازی الگوهای رشد و توسعه کشورهایشان استوار است منافع چشمگیری را برای مردمان این دو منطقه به ارمغان آورده است. هوشمندی و تدبیر رهبران این دو قاره قادر به حل بحران‌ها و معضلات منطقه‌ای بدون دخالت‌های سلطه‌جویانه فرا منطقه‌ای است.
جمهوری اسلامی ایران روابط همه جانبۀ خود را طی سالهای اخیر با امریکای لاتین و افریقا گسترش داده است.
و اما درباره ایران سرافراز ؛
- بیانیه تهران گامی بزرگ و سازنده در جهت ایجاد اعتماد است که با اقدام شایسته و انسانی دولتهای برزیل و ترکیه و همراهی صمیمانه ایران تنظیم شده و گرچه با بداخلاقی و قطعنامه غیر قانونی مواجه شد ، لیکن همچنان معتبر است.
- ما بیش از تعهدات خود، قوانین آژانس اتمی را رعایت کرده‌ایم اما هرگز تحمیلات غیرقانونی را نپذیرفته و نخواهیم پذیرفت.
- گفته‌اند که با فشار می‌خواهند ایران را وادار به گفتگو کنند. اولاً ایران همیشه آماده گفتگو بر پایه احترام و عدالت بوده است. ثانیاً روش‌های مبتنی بر بی‌احترامی به ملتها ، مدتهاست که کارآمدی خود را از دست داده است. آنان که در برابر منطق روشن ملت ایران از تهدید و تحریم استفاده کردند در واقع باقیمانده حیثیت شورای امنیت و اعتماد ملتها به این نهاد مهم را قربانی و ناعادلانه بودن آن شورا را یکبار دیگر اثبات کردند.
- اینان وقتی با ملت بزرگ ایران که در تاریخ با نام دانشمندان ، شاعران ، عارفان ، هنرمندان و فرهنگ و تمدنش و به نام پاکی ، خداپرستی و عدالت‌خواهی شناخته شده است اینگونه رفتار می‌کنند، چگونه انتظار دارند که ملتها به آنان اعتماد کنند؟
دوستان من؛-
همه می‌دانند که نظام سرمایه‌داری و روش‌‌‌های سلطه‌جویانه در مدیریت جهان شکست خورده و نه تنها دوره برده‌داری و استعمار بلکه دوره تسلط بر جهان نیز گذشته و راه بر بازسازی امپراطوریها بسته شده است.
- اعلام کرده‌ایم که حاضریم در یک مناظره آزاد جدی با دولتمردان امریکا در همین صحن و به‌طور شفاف دیدگاه خود درباره مسائل مهم جهان را به شما عرضه نمائیم.
- همین‌جا پیشنهاد می‌شود برای تحقق گفتگوی سازنده همه ساله کرسی مناظرات آزاد در صحن مجمع برپا شود.
و اما سخن آخر ؛
دوستان و همکاران عزیز
- ملت ایران و قاطبه ملتها و دولتهای جهان با مدیریت تبعیض‌آلود فعلی حاکم بر جهان مخالفند. این مدیریت به دلیل غیر انسانی بودن در پایان راه و بن‌بست کامل و نیازمند اصلاحات اساسی است.
- اصلاح وضع جهان و استقرار آرامش و سعادت مستلزم مشارکت همگانی ، اندیشه پاک و مدیریت الهی و انسانی است.
همه ما بر این باوریم که :
- عدالت عامل اصلی صلح ، امنیت پایدار و گسترش محبت بین انسانها و ملتهاست و نوع انسان‌ها تحقق آرمانها ، حقوق و عزت خود را در سایه عدالت جستجو می‌کنند و از ظلم ، بداخلاقی و تحقیر گریزانند.
- حقیقت انسانی در عشق ورزیدن به انسانها و خوبیها متجلی می‌گردد و محبت بهترین مبنای تنظیم رابطه بین انسانها و ملتها است.
وحشی بافقی شاعر نامدار ایرانی می‌فرماید:
اگر صد آب حَیوان (آب حیات) خورده باشی چو عشقی در تو نبود مرده باشی
- انسانها در مسیر ساختن جهانی سرشار از پاکی و امنیت و رفاه ، رقیب و منازع هم نیستند بلکه یاور یکدیگرند.
- کسانی که شادی خود را در غم ، رفاه خود را در فقر وامنیت خود را در ناامنی دیگران جستجو می‌کنند و خود را برتر از دیگران می‌دانند از دایره انسانیت خارج‌ و در مسیر شیطانی‌اند.
- اقتصاد و اموال دنیا ابزار خدمت به دیگران ، دوستی و تقویت روابط انسانی و کمال معنوی و نه وسیله سلطه و فخر فروشی است.
- زن و مرد مکمل یکدیگرند و خانواده و رابطه پاک ، عاشقانه و پایدار دو همسر در کانون آن ، تضمین تداوم و تربیت نسلها ، لذت حقیقی ، ترویج عشق و اصلاح جامعه است.
- زن مظهر جمال خداوند و کانون عاطفه و مسئول ترویج مهرورزی و حفظ پاکی و لطافت جامعه است.
- خشن‌ شدن روح و رفتار زنان و محروم شدن آنان از حق اساسیِ مهرورزیِ مادرانه و همسرانه موجب خشونت جامعه و آسیب‌های جبران‌ناپذیر خواهد بود.
- آزادی حقی الهی است که باید در خدمت صلح و کمال انسانی به کارگیری شود.
- همکاران عزیز؛
- اندیشه صالح و اراده صالحان رمز عبور به حیات طیبه و زندگی سرشار از امید ، نشاط و زیبایی است.
- این وعده خداوند است که زمین به پاکان و صالحان به ارث خواهد رسید و انسانهای رها شده از اسارت خودخواهیها ، مدیریت جهان را بر عهده می‌گیرند و آنگاه اثری از غم ، تبعیض ، فقر ، ناامنی و تجاوز نمی‌ماند و روزگار شادی حقیقی بشر و شکوفایی حقیقت خداگونگی انسان فرا می‌رسد.
- همه عدالت‌خواهان و آزادگان منتظر بوده‌اند و به این دوران شکوهمند وعده داده‌اند.
- انسان کامل ، عبد مخلص خدا و عاشق صادق انسان که پدر گرامی‌اش از تبار پیامبر عزیز اسلام و مادر گرامی‌اش از تبار امت مسیح است به همراه عیسی بن مریم و دیگر صالحان در انتظار هستند تا در تحقق آن دوران درخشان بیایند و همه بشریت را یاری کنند.
- شایسته است دست در دست یکدیگر و با تلاش برای عدالت به استقبال آنان برویم.
ســلام بر عشـق و پرستـش ، ســلام بر عــدالــت و آزادی، ســلام بر حقیقت انســــان،
انسـان کــامل ، یــارحقیقی وصادق انســـان و سلام بر شمــا و همه صالحـان و پــاکـان
والسلام علیکم و رحمت‌الله
متشکرم.
 

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ
موضوعات وب
امکانات وب
تعداد بازدید ها: 139799

متن کامل سخنان رییس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل

جمعه 2 مهر 1389 - 00:00 
متن کامل سخنان رییس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل  

 

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و الصلوة و السلام علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین و علی جمیع الانبیاء والمرسلین
سلام و صلوات خداوند بر پیامبران الهی به ویژه پیامبر بزرگ اسلام و اهل بیت مطهر و یاران
برگزیده اش و بر تمام پیامبران الهی
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه
ای خدای بزرگ در ظهور ولیت که همراه با سلامتی و پیروزی باشد تعجیل کن و ما را از بهترین یاران و حامیان او و فداکاران در راهش قرار بده
جناب آقای رئیس ، همکاران محترم
خداوند بزرگ را سپاسگزارم که بار دیگر فرصت حضور در این مجمع جهانی را عنایت فرمود. ابتدا یاد جانباختگان سیل مهیب پاکستان را گرامی داشته و با بازماندگان و دولت و ملت پاکستان ابراز همدردی می‌کنم. از همگان دعوت می‌ نمایم که بعنوان یک وظیفه انسانی به یاری همنوعان خود بشتابند. از تلاش های مدیریت مجمع عمومی تشکر می کنم.
در سالهای گذشته پیرامون برخی از امیدها و نگرانی‌ها، از بحران‌های خانواده، امنیت، کرامت انسانی، اقتصاد و آب و هوا و از امید به عدالت و صلح پایدار با شما سخن گفتم.
اینک که نظام سرمایه داری و مدیریت موجود جهانی پس از حدود یکصد سال حاکمیت ، به پایان راه رسیده و از ارائه پاسخ مناسب به نیازهای جامعه درمانده شده است ، تلاش می‌کنم با نگاهی به دو عامل اصلی این ناکامی ، برخی از مشخصات نظم مناسب آینده را ترسیم نمایم.
الف : عامل نگرشها و اعتقادات
می‌دانید که پیامبران الهی مأموریت داشته‌اند تا همگان را به یگانه‌پرستی و عشق و عدالت فرا بخوانند و راه رسیدن به سعادت را در برابر بشریت قرار دهند. انسانها را به تفکر و علم دعوت کنند تا حقیقت را بهتر بشناسند و از شرک و خودخواهی برحذر باشند. حقیقت دعوت پیامبران واحد است. هر پیامبری ، پیامبر قبل از خود را تصدیق و به پیامبر بعدی بشارت داده و دین را متناسب با ظرفیت بشر کاملتر از گذشته ارائه کرده است. این سیر تا پیامبر خاتم که تمام و کمال دین را عرضه کرد ادامه داشته است.
به موازات این سیر ، خودخواهان و دنیاپرستان در برابر این دعوت روشن ایستادگی و برای مقابله با پیام آنان قیام کردند.
- نمرودیان در برابرحضرت ابراهیم، فرعونیان در برابر حضرت موسی و دنیاپرستان در برابر حضرت عیسی و حضرت محمد (صلوات الله علیهم ) قرار گرفتند. در سده‌های اخیر نیز به بهانه ظلمی که طی قرون وسطی از ناحیه مدعیان دینداری در غرب رفت ، ارزش‌ها و اخلاق انسانی به عامل توقف و عقب ماندگی تفسیر و در برابر علم و عقل قرار داده شد.
- قطع ارتباط انسان با آسمان در واقع رابطه او را با حقیقت خودش قطع کرد.
- انسان که استعداد درک حقایق عالم وحق‌جویی، میل به عدالت و کمال، پاکی و زیبایی و جانشینی خدا را در زمین دارد به موجودی محدود به عالم ماده و ماموریت او به حداکثر رساندن لذت فردی تعریف گردید. اصالتِ غرایزِ انسانی به جای اصالتِ حقیقتِ انسان نشست.
- انسانها و ملتها رقیب هم شمرده شدند و سعادت یک فرد یا ملت در مزاحمت و درحذف و سرکوب دیگران تعریف شد. به جای تعامل سازنده و تکامل بخش ، تنازع مخرب برای بقاء مبنای تنظیم روابط قرار گرفت.
- پرستشِ سرمایه و سلطه جایگزین یگانه پرستی که رمز وحدت و عشق است گردید.
- این مقابله گسترده خودخواهان با ارزش‌های الهی راه را بر برده‌داری و استعمار باز کرد.
بخش وسیعی از جهان ، تحت سلطه چند دولت غربی قرار گرفت. ده‌ها میلیون انسان به بردگی کشیده شدند و دهها میلیون خانواده متلاشی گردیدند. تمام منابع ، حقوق و فرهنگ ملتهای استعمارزده به غارت رفت. سرزمین‌ها اشغال و مردم بومی قتل عام و تحقیر شدند.
اما با قیام ملتها ، استعمارگری منزوی و استقلال ملتها به رسمیت شناخته شد. امید به احترام ، رفاه و امنیت در ملتها زنده شد. در اوائل قرن گذشته شعارهای زیبای آزادی، حقوق بشر و دموکراسی ، امیدهای فراوانی ایجاد کرد تا مرهمی بر زخمهای عمیق مانده از گذشته باشد. اما امروز نه تنها آرزوها محقق نشده بلکه خاطراتی تلخ‌تر از گذشته در تاریخ ثبت شده است.
- در دو جنگ جهانی ، دراشغال فلسطین ، درجنگهای کره و ویتنام ، درجنگ عراق علیه ایران ، دراشغال افغانستان و عراق و درجنگهای آفریقا صدها میلیون نفر کشته و زخمی و آواره شدند.
- تروریسم ، تولید مواد مخدر ، فقر و فاصله طبقانی گسترش یافت.حکومتهای کودتایی و دیکتاتوری تحت حمایت غرب در آمریکای جنوبی جنایتهای کم نظیر مرتکب شدند.
- به جای خلع سلاح، تولید و انباشت سلاح‌های اتمی و میکروبی و شیمیایی توسعه پیدا کرد و جهان در معرض تهدید بیشتری قرار گرفت.
و بدین ترتیب ظاهراً همان اهداف استعمارگران و برده‌داران اما اینبار با شعارهای جدید دنبال شده است.
ب: عامل مدیریت جهانی و ساختار حاکم
- جامعه و سپس سازمان ملل با شعار برپایی صلح و امنیت و تامین حقوق انسانی و در حقیقت برای مدیریت جهانی تشکیل گردید.
- با کالبد شکافی سه رویداد ، نحوه مدیریت حاکم بر جهان قابل ارزیابی است.
اول: 11 سپتامبر که حدود ده سال همه جهان را تحت تاثیر قرار داده است.
- ناگهان با پخش تصاویر مختلف، خبر حمله به برجهای دو قلو در جهان منتشر شد.
- تقریباً تمام دولتها و شخصیت‌های مطرح این حادثه را به شدت محکوم کردند.
- موتور تبلیغات به راه افتاد و جهان در معرض خطری بزرگ به نام تروریسم و تنها راه نجات، لشگرکشی به افغانستان اعلام شد.
- بالاخره افغانستان و به فاصله کوتاهی عراق تحت اشغال قرار گرفتند.
لطفا دقت کنید؛
- ادعا شد که در 11 سپتامبر حدود سه هزار نفر کشته شده‌اند که همه ما از آن متاسفیم اما در افغانستان و عراق تا کنون صدها هزار نفر کشته و میلیونها نفر مجروح و آواره شده‌اند و درگیری به طور روزافزون توسعه پیدا کرده است.
در معرفی عوامل حادثه 11 سپتامبر سه نظر اعلام شد :
1- یک گروه تروریستی بسیار قدرتمند و پیچیده که از همه لایه‌های امنیتی و اطلاعاتی امریکا عبور کرده است. این نظر بیشتر از ناحیه دولت مردان امریکا تبلیغ شد.
2- توسط بخشهایی از دولت امریکا و برای ایجاد تغییر در روند نزول اقتصادی امریکا و سیطره او بر خاورمیانه و همچنین نجات رژیم صهیونیستی انجام شده است. اکثریت مردم امریکا و ملتها و سیاستمداران براین باورند.
3- توسط یک گروه تروریستی انجام شده است لیکن دولت وقت امریکا از آن پشتیبانی و بهره‌برداری کرده است. ظاهراً این نظریه طرفداران کمتری دارد.
- مهمترین اسناد اتهام، چند گذرنامه‌ که از میان حجم عظیم خرابه‌ها پیدا شده بود و یک نوار ویدیویی از یک شخص بود که محل سکونت او نامعلوم است ولی اعلام شد که قبلا در تجارت نفت با برخی مقامات امریکایی مشارکت داشته است. اینگونه وانمود شد که به دلیل شدت آتش‌سوزی و انفجار از عاملین انتحاری اثری به دست نیامد.
چند سئوال اساسی بدون پاسخ مانده است .
1- آیا عقل حکم نمی‌کرد که ابتدا تحقیق دقیقی توسط گروههای مستقل انجام و پس از شناساییِ کاملِ عوامل ، برنامه‌ای منطقی برای برخورد با آنها طراحی می‌گردید.
2- به فرض پذیرش نظر دولت امریکا، آیا روش برخورد با یک گروه تروریستی، لشگرکشی گسترده، جنگ منظم و کشتار صدها هزار نفر است؟
3- آیا امکان نداشت مانند برخورد ایران با گروه تروریستی ریگی که چهارصد نفر از مردم بیگناه ایران را کشته و زخمی کرده بود اقدام می‌شد؟ در عملیات ایران به هیچ بیگناهی خسارتی وارد نشد.
- پیشنهاد می‌شود که سازمان ملل درباره 11 سپتامبر یک گروه حقیقت یاب مستقل تعیین نماید تا بعدها عده‌ای اظهار نظر دربارۀ آن را ممنوع نکنند.
در اینجا مایلم اعلام نمایم که جمهوری اسلامی ایران در سال آینده، میزبان کنفرانسی خواهد بود که با هدف شناخت تروریسم و راهکارهای مقابله با آن برگزار خواهد شد. از مقامات کشورهای مختلف، اندیشمندان، صاحبنظران ، محققین و موسسات مطالعاتی برای شرکت در این کنفرانس دعوت می کنم.

دوم: اشغال سرزمین فلسطین است.
- ملت مظلوم فلسطین 60 سال تحت سلطه یک رژیم اشغالگر از آزادی ، امنیت و حق حاکمیت محروم است ولی اشغالگران به رسمیت شناخته می‌شوند. روزانه خانه‌ها بر سر زنان و کودکان خراب می‌‌شود و مردم در وطن خود از آب و غذا و دارو نیز محرومند. صهیونیست‌ها تا کنون 5 جنگ گسترده بر همسایگان و ملت فلسطین تحمیل کرده‌اند.
- آنان در جنگ علیه لبنان و غزه زشت‌ترین اقدمات را علیه مردم بی‌دفاع انجام داده‌اند.
- رژیم صهیونیستی بر خلاف همه قواعد بین‌المللی به کشتی کمکهای انسانی هجوم می‌کند و غیرنظامیان را می‌کشد.
- این رژیم به طور مطلق مورد حمایت برخی کشورهای غربی است و دائماً کشورهای منطقه را تهدید و با اعلام قبلی، شخصیت‌های فلسطینی و غیره را ترور می‌کند ولی مدافعان فلسطینی و مخالفین این رژیم با عناوینی چون تروریست و ضد یهود تحت فشار قرار می‌گیرند. تمام ارزش‌ها حتی آزادی بیان در اروپا و امریکا به پای صهیونیسم قربانی می‌شود.
- به دلیل عدم توجه به حقوق مردم فلسطین همه راه حل‌ها به شکست می‌انجامد.
- اگر از ابتدا به جای رسمیت دادن به اشغالگری ، حق حاکمیت ملت فلسطین به رسمیت شناخته می‌شد آیا امروز شاهد این همه جنایت بودیم؟
- پیشنهاد روشن ما بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خویش و مراجعه به آراء عمومی همه مردم فلسطین برای اعمال حاکمیت و تعیین نوع حکومت خود است.
سوم : انرژی هسته‌ای است.
- انرژی هسته‌ای ، پاک و ارزان و نعمتی خدادادی و از بهترین جایگزینها برای کاهش آلودگیهای ناشی از سوخت فسیلی است.
- معاهده N.P.T به تمام اعضاء اجازه داده است که بدون محدودیت از آن بهره ببرند و آژانس موظف به حمایت و پشتیبانی فنی و حقوقی از آنها شده است.
- بمب اتم بدترین سلاح ضد بشری است که باید به طور کامل محو گردد. معاهده N.P.T توسعه و انباشت آن را ممنوع و خلع سلاح را ضروری شمرده شده است.
- اما ملاحظه کنید دارندگان بمب اتم و برخی اعضاء دائم شورای امنیت چه کرده‌اند :
- انرژی هسته‌ای را معادل بمب معرفی و با ایجاد انحصار و فشار بر آژانس آن را از دسترس اکثریت ملتها دور کرده‌اند و همزمان بمب‌های اتمی خود را حفظ کرده و ارتقاء داده‌اند. حتماً شنیده‌اید که دولت آمریکا در سال جار ی80 میلیارد دلار برای بمب‌های هسته‌ای خود اختصاص داده است.
این اقدامات باعث شده است که ؛
- نه تنها خلع سلاح اتفاق نیفتاده است بلکه تولید بمب اتم در برخی مناطق از جمله توسط رژیم اشغالگر و تهدیدگر صهیونیستی اشاعه یافته است.
- همین جا پیشنهاد می‌شود که سال 2011 سال خلع سلاح اتمی و " انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچ کس" اعلام شود.
- در تمام این موارد سازمان ملل نمی‌تواند اقدام موثری انجام دهد و متاسفانه در دهه‌ای هم که به نام صلح نامگذاری شد جنگ و تجاوز و اشغالگری، صدها هزار نفر کشته و مجروح برجای گذاشت و بر کینه‌ها و دشمنی‌ها افزوده شد.
خانم‌ها و آقایان
اخیراً نیز شاهد اقدام زشت و ضد انسانی قرآن سوزی بودیم.
- قرآن کتاب آسمانی و معجزه جاوید پیامبر اسلام است و به یگانه پرستی ، عدالت ، عشق به مردم، آبادانی زمین ، تفکر و تعقل و دفاع از مظلومان و مبارزه با ستمگران دعوت می‌کند و از پیامبران الهی نظیر نوح، ابراهیم، اسحق، یوسف، موسی و عیسی (علیهم‌السلام) به نیکی نام می‌برد و آنان را تصدیق می‌کند. قرآن را سوزاندند که همه این حقایق و معارف را بسوزانند. اما حقیقت سوختنی نیست، قرآن جاودانه است چون خدا و حقیقت جاودانه‌اند. این اقدام و هر اقدامی که موجب تعمیق شکافها و فاصله‌ها بین ملتها شود شیطانی است. باید با هوشمندی از غلتیدن در دام شیطان احتراز کرد. من به نمایندگی از ملت ایران به همه کتب آسمانی و پیروان آنان احترام می‌گذارم.
این قرآن است و این کتاب مقدس ، ما به هر دوی آنها احترام می‌گذاریم و هر دوی آنها برای ما محترمند.
دوستان محترم
سالهاست که ناکارآمدی اندیشه سرمایه‌داری و مدیریت بین‌المللی و ساختارهای موجود آشکار شده و اکثریت دولتها و ملتها خواستار تغییر اساسی و اجرای عدالت در مناسبات جهانی‌اند.
- علت ناتوانی سازمان ملل ساختار ناعادلانه آن است. با امتیاز وتو قدرت اصلی در شورای امنیت متمرکز شده و رکن اصلی یعنی مجمع عمومی به حاشیه رفته است.
- در چند دهه گذشته همواره حداقل یکی از اعضای دائمی در یک طرف مناقشات بوده‌ است.
- وقتی قاضی و دادستان ، خود یک طرف دعوا هستند، چگونه می‌توان انتظار کارآمدی داشت؟ چرا که امتیاز وتو برای تجاوز و اشغالگری مصونیت می‌آورد.
- آیا در بحث هسته‌ای، اگر ایران دارای امتیاز وتو بود، مواضع شورای امنیت و مدیرکل آژانس همینگونه بود؟
دوستان عزیز
- سازمان ملل مهمترین مرکز هماهنگی مدیریت مشترک جهانی است. ساختار آن باید به گونه‌ای اصلاح شود که همه دولتها و ملتهای مستقل در مدیریت جهانی مشارکت سازنده و فعال داشته باشند.
- امتیاز وتو باید لغو شود و مجمع عمومی بالاترین رکن و دبیرکل، مستقل‌ترین فرد و تمام مواضع و اقدامات او با تائید مجمع عمومی و در جهت عدالت و رفع تبعیض باشد.
- دبیر کل نباید برای ابراز حقیقت و اعمال عدالت تحت فشار قدرتها و یا کشور محل استقرار سازمان باشد.
- پیشنهاد می‌شود طی یک سال و در یک نشست فوق‌العاده ، مجمع نسبت به اصلاح و نهایی کردن ساختار سازمان اقدام نماید.
- جمهوری‌اسلامی‌ایران پیشنهادات روشنی دارد و آماده مشارکت سازنده و فعال است.


خانم‌ها و آقایان
- من به صراحت اعلام می‌کنم که اشغال کشورها به بهانه تحمیل آزادی و دموکراسی یک جنایت نابخشودنی است.
- جهان به جای منطق قدرت ، انحصار‌طلبی ، یکجانبه‌گرایی ، جنگ و تهدید به منطق مهرورزی ، عدالت و مشارکت همگانی نیازمند است.
- جهان نیازمند مدیریت افرادی پاک چون انبیاء الهی است.
- دو حوزه وسیع جغرافیایی یعنی افریقا و امریکای لاتین یک دهه از تحولات سرنوشت‌ساز را پشت سر گذاشته اند. رویکردهای جدید در این دو قاره که بر همگرایی و وحدت هرچه بیشتر و بومی‌سازی الگوهای رشد و توسعه کشورهایشان استوار است منافع چشمگیری را برای مردمان این دو منطقه به ارمغان آورده است. هوشمندی و تدبیر رهبران این دو قاره قادر به حل بحران‌ها و معضلات منطقه‌ای بدون دخالت‌های سلطه‌جویانه فرا منطقه‌ای است.
جمهوری اسلامی ایران روابط همه جانبۀ خود را طی سالهای اخیر با امریکای لاتین و افریقا گسترش داده است.
و اما درباره ایران سرافراز ؛
- بیانیه تهران گامی بزرگ و سازنده در جهت ایجاد اعتماد است که با اقدام شایسته و انسانی دولتهای برزیل و ترکیه و همراهی صمیمانه ایران تنظیم شده و گرچه با بداخلاقی و قطعنامه غیر قانونی مواجه شد ، لیکن همچنان معتبر است.
- ما بیش از تعهدات خود، قوانین آژانس اتمی را رعایت کرده‌ایم اما هرگز تحمیلات غیرقانونی را نپذیرفته و نخواهیم پذیرفت.
- گفته‌اند که با فشار می‌خواهند ایران را وادار به گفتگو کنند. اولاً ایران همیشه آماده گفتگو بر پایه احترام و عدالت بوده است. ثانیاً روش‌های مبتنی بر بی‌احترامی به ملتها ، مدتهاست که کارآمدی خود را از دست داده است. آنان که در برابر منطق روشن ملت ایران از تهدید و تحریم استفاده کردند در واقع باقیمانده حیثیت شورای امنیت و اعتماد ملتها به این نهاد مهم را قربانی و ناعادلانه بودن آن شورا را یکبار دیگر اثبات کردند.
- اینان وقتی با ملت بزرگ ایران که در تاریخ با نام دانشمندان ، شاعران ، عارفان ، هنرمندان و فرهنگ و تمدنش و به نام پاکی ، خداپرستی و عدالت‌خواهی شناخته شده است اینگونه رفتار می‌کنند، چگونه انتظار دارند که ملتها به آنان اعتماد کنند؟
دوستان من؛-
همه می‌دانند که نظام سرمایه‌داری و روش‌‌‌های سلطه‌جویانه در مدیریت جهان شکست خورده و نه تنها دوره برده‌داری و استعمار بلکه دوره تسلط بر جهان نیز گذشته و راه بر بازسازی امپراطوریها بسته شده است.
- اعلام کرده‌ایم که حاضریم در یک مناظره آزاد جدی با دولتمردان امریکا در همین صحن و به‌طور شفاف دیدگاه خود درباره مسائل مهم جهان را به شما عرضه نمائیم.
- همین‌جا پیشنهاد می‌شود برای تحقق گفتگوی سازنده همه ساله کرسی مناظرات آزاد در صحن مجمع برپا شود.
و اما سخن آخر ؛
دوستان و همکاران عزیز
- ملت ایران و قاطبه ملتها و دولتهای جهان با مدیریت تبعیض‌آلود فعلی حاکم بر جهان مخالفند. این مدیریت به دلیل غیر انسانی بودن در پایان راه و بن‌بست کامل و نیازمند اصلاحات اساسی است.
- اصلاح وضع جهان و استقرار آرامش و سعادت مستلزم مشارکت همگانی ، اندیشه پاک و مدیریت الهی و انسانی است.
همه ما بر این باوریم که :
- عدالت عامل اصلی صلح ، امنیت پایدار و گسترش محبت بین انسانها و ملتهاست و نوع انسان‌ها تحقق آرمانها ، حقوق و عزت خود را در سایه عدالت جستجو می‌کنند و از ظلم ، بداخلاقی و تحقیر گریزانند.
- حقیقت انسانی در عشق ورزیدن به انسانها و خوبیها متجلی می‌گردد و محبت بهترین مبنای تنظیم رابطه بین انسانها و ملتها است.
وحشی بافقی شاعر نامدار ایرانی می‌فرماید:
اگر صد آب حَیوان (آب حیات) خورده باشی چو عشقی در تو نبود مرده باشی
- انسانها در مسیر ساختن جهانی سرشار از پاکی و امنیت و رفاه ، رقیب و منازع هم نیستند بلکه یاور یکدیگرند.
- کسانی که شادی خود را در غم ، رفاه خود را در فقر وامنیت خود را در ناامنی دیگران جستجو می‌کنند و خود را برتر از دیگران می‌دانند از دایره انسانیت خارج‌ و در مسیر شیطانی‌اند.
- اقتصاد و اموال دنیا ابزار خدمت به دیگران ، دوستی و تقویت روابط انسانی و کمال معنوی و نه وسیله سلطه و فخر فروشی است.
- زن و مرد مکمل یکدیگرند و خانواده و رابطه پاک ، عاشقانه و پایدار دو همسر در کانون آن ، تضمین تداوم و تربیت نسلها ، لذت حقیقی ، ترویج عشق و اصلاح جامعه است.
- زن مظهر جمال خداوند و کانون عاطفه و مسئول ترویج مهرورزی و حفظ پاکی و لطافت جامعه است.
- خشن‌ شدن روح و رفتار زنان و محروم شدن آنان از حق اساسیِ مهرورزیِ مادرانه و همسرانه موجب خشونت جامعه و آسیب‌های جبران‌ناپذیر خواهد بود.
- آزادی حقی الهی است که باید در خدمت صلح و کمال انسانی به کارگیری شود.
- همکاران عزیز؛
- اندیشه صالح و اراده صالحان رمز عبور به حیات طیبه و زندگی سرشار از امید ، نشاط و زیبایی است.
- این وعده خداوند است که زمین به پاکان و صالحان به ارث خواهد رسید و انسانهای رها شده از اسارت خودخواهیها ، مدیریت جهان را بر عهده می‌گیرند و آنگاه اثری از غم ، تبعیض ، فقر ، ناامنی و تجاوز نمی‌ماند و روزگار شادی حقیقی بشر و شکوفایی حقیقت خداگونگی انسان فرا می‌رسد.
- همه عدالت‌خواهان و آزادگان منتظر بوده‌اند و به این دوران شکوهمند وعده داده‌اند.
- انسان کامل ، عبد مخلص خدا و عاشق صادق انسان که پدر گرامی‌اش از تبار پیامبر عزیز اسلام و مادر گرامی‌اش از تبار امت مسیح است به همراه عیسی بن مریم و دیگر صالحان در انتظار هستند تا در تحقق آن دوران درخشان بیایند و همه بشریت را یاری کنند.
- شایسته است دست در دست یکدیگر و با تلاش برای عدالت به استقبال آنان برویم.
ســلام بر عشـق و پرستـش ، ســلام بر عــدالــت و آزادی، ســلام بر حقیقت انســــان،
انسـان کــامل ، یــارحقیقی وصادق انســـان و سلام بر شمــا و همه صالحـان و پــاکـان
والسلام علیکم و رحمت‌الله
متشکرم.