آمار اتحاد با امام
قالب وبلاگ

اتحاد با امام
راههای جلوگیری از تجاوز دشمنان 
لینک دوستان
آخرین مطالب

رکیش ویکلی با اشاره به توافق تهران و سئول برای معاوضه نفت با کالا خبر داد:

کره جنوبی واردات نفت از ایران را از سر می‌گیرد
خراسان - مورخ شنبه 1391/05/07 شماره انتشار 18178
نویسنده: گروه سیاسی political@khorasannews.com

با وجود آن که پیشتر اعلام شده بود کره جنوبی خرید نفت از ایران را متوقف کرده است اما تازه ترین گزارش ها حاکی از آن است که سئول درصدد تجدیدنظر در تصمیم خود مبنی بر عدم خرید نفت از ایران می باشد. به نظر می رسد این کشور برای دور زدن تحریم های یک جانبه غرب علیه ایران برای معامله پایاپای نفت در برابر کالاهای کره ای با ایران توافق کرده است. در همین راستا مقامات ال جی و سامسونگ هفته گذشته به تهران سفر کرده و با مقامات دولتی و بخش خصوصی ایران مذاکره کرده اند. این در حالی است که قیمت نفت در بازارهای جهانی به ۱۰۷ دلار در هر بشکه رسید که این رقم افزایش ۱۸ دلاری قیمت نفت از آغاز تحریم نفت ایران را نشان می دهد. با این وجود رویترز گزارش داد: کنگره آمریکا در حال انجام اقداماتی برای تحریم های جدید و کاهش درآمد نفت ایران است. از سوی دیگر در حالی که علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل اعلام کرده است که مذاکرات ایران و ۱+۵ تا حصول نتیجه «مثبت» و «سازنده» ادامه می یابد، دان شاپیرو سفیر آمریکا در اسرائیل گفت: اعضای ۱+۵ هنوز درباره ادامه گفت وگو با ایران تصمیمی نگرفته اند. پس از پایان سفر علی باقری معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی به ترکیه اعلام شده بود که دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ در استانبول برگزار خواهد شد. مشروح این گزارش درپی می آید.

سئول در تصمیم خود برای قطع واردات نفت از ایران تجدیدنظر می کند

پس از این که کره جنوبی تحت تاثیر فشارهای غرب خرید نفت از ایران را متوقف کرد، تازه ترین گزارش ها حاکی از آن است که سئول درصدد تجدیدنظر در تصمیم خود می باشد. به گزارش دیپلماسی ایرانی به نقل از ترکیش ویکلی، به نظر می رسد دولت ایران با معامله پایاپای نفت در برابر کالاهای کره ای موافقت کرده است. این گزارش می افزاید: این در حالی است که هم اکنون چین از این سیستم معامله ای برای خرید نفت از ایران استفاده می کند. هند از نخستین خریداران نفتی ایران بود که به دلیل تحریم سیستم بانکی نتوانست صورتحساب های خود را پرداخت کند و بدهی بالغ بر 5 میلیارد دلار به بار آورد که بعد ها توسط بانکی در ترکیه به ایران پرداخت شد. به هر ترتیب خبرگزاری مهر به تازگی گزارش داده است که هیات های کره ای به ایران سفر می کنند تا در خصوص معامله نفت در برابر محصولات خانگی کره ای با مقامات تهران مذاکره کنند. این درحالی است که مقامات ال جی و سامسونگ هفته گذشته به تهران سفر کرده و با مقامات دولتی و بخش خصوصی ایران مذاکره کرده اند. کره جنوبی پیش از توقف واردات نفت از ایران 9 درصد از منابع مورد نیاز نفتی خود را از جمهوری اسلامی خریداری می کرد و یکی از 5 مشتری بزرگ نفتی ایران به شمار می رفت. اما تحریم بیمه تانکر های حامل نفت ایران از سوی اروپا که بزرگترین شرکت های بیمه گذار دریایی در آن قرار دارند در کنار تحریم های بانکی و نفتی ایران، سئول را ناگزیر به صرفه‌نظر از خرید نفت ایران کرد. اما در حالی که کشور های اروپایی و برخی مشتریان نفتی ایران در آسیا به دلیل به اثبات رساندن کاهش واردات نفت از ایران از معافیت تحریم های آمریکا برای فرجه ای 180 روزه برخوردار شده اند، به نظر می رسد که مقامات سئول نیز درصدد دنبال کردن راهکار مشابهی هستند. معامله پایاپای و پرداخت با ارز هایی غیر از دلار و یورو از جمله روش هایی است که بین ایران و مشتریان نفتی به کار گرفته می شود تا تجارت نفت از گزند تحریم ها دور بماند.

یک مقام مسئول صنعت بیمه: اعتبار جدید چند میلیارد دلاری به بیمه نفتکش‌ها اختصاص یافت

در همین ارتباط به گزارش فارس یک مقام آگاه در صنعت بیمه از اختصاص اعتبار جدید چند میلیارد دلاری برای بیمه نفتکش‌های ایرانی از سوی دولت خبر داد که ضربه کامل و نهایی ایران برای شکست تحریم نفتی قلمداد می شود. این مقام آگاه در صنعت بیمه در خصوص بیمه نفت صادراتی کشور اظهار داشت: پس از اعلام تشدید تحریم ها علیه ایران و تحریم بیمه نفتکش‌های ایران از سوی اتحادیه اروپا، دولت تدابیری در این زمینه اندیشیده است. وی افزود: بر این اساس دولت اعتباری چند میلیارد دلاری برای بیمه نفتکش‌های ایرانی که کار صادرات نفت را انجام می‌دهند، اختصاص داده است.

افزایش 18 دلاری قیمت نفت از آغاز تحریم نفتی ایران

در همین حال به دنبال افزایش امیدواری‌ها نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی منطقه یورو قیمت جهانی نفت به بالای ۱۰۷ دلار در هر بشکه رسید که این رقم از زمان اجرای تحریم نفتی ایران ۱۸ دلار افزایش داشته است. به گزارش فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ ، اظهارات رییس بانک مرکزی اروپا مبنی بر ادامه حیات و بقای منطقه یورو و امیدواری ها نسبت به بهبود نسبی وضعیت اقتصادی آمریکا و چین تاثیر زیادی در افزایش قیمت جهانی نفت داشته است .

بررسی دور جدید تحریم‌های کنگره آمریکا علیه صنعت نفت ایران

از سوی دیگر به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز گزارش داد: اعضاء کنگره آمریکا در تلاشند تا پیش از آغاز تعطیلات،‌ کار بر روی تحریم‌های جدید علیه تهران را که هدف از آن، محدود کردن درآمدهای نفتی ایران است، به پایان برسانند. این تحریم‌ها که تدوین آنها 7 ماه زمان برده، برای متوقف کردن معاملات شرکت‌های کشتی‌رانی و نفتی ملی ایران و ممانعت از توانایی بانک‌های ایرانی برای مبادلات الکترونیکی بانکی طراحی شده‌‌اند. هری رید، رئیس اکثریت مجلس سنا در این باره گفته: شفاف بیان کرده‌ام که انتظار دارم نتیجه مذاکرات زودتر معلوم شود تا ما بتوانیم درباره تشدید این تحریم‌ها علیه ایران تصمیم‌گیری کنیم. وی افزود: این تحریم‌ها ابزاری مهم برای کمک به توقف برنامه هسته‌ای ایران است و امنیت متحد ما یعنی اسرائیل را تامین می‌کند.

مشاور مقام معظم رهبری:مذاکرات ایران و 1+5 تا حصول نتیجه مثبت و سازنده ادامه خواهد داشت

همزمان علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل از ادامه مذاکرات ایران و گروه 1+5 تا حصول نتیجه مثبت و سازنده خبر داد. به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی در حاشیه همایش بسیج پزشکی در جمع خبرنگاران در ارزیابی مذاکرات ایران با گروه 1+5 در سطح کارشناسی گفت: امروز مواضع جمهوری اسلامی اصولی و منطقی است و در اجلاس کارشناسی نیز همین مواضع بیان شد. این مذاکرات تا حصول نتیجه مثبت و سازنده ادامه خواهد یافت و جمهوری اسلامی ایران باید حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را داشته باشد و این حق از سوی مذاکره‌کنندگان گروه 1+5 باید به رسمیت شناخته شود.

سفیر آمریکا: درباره ادامه گفت‌وگو با تهران تصمیمی اتخاذ نشده است

این درحالی است که به گزارش فارس، به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، دان شاپیرو در گفت‌وگو با رادیو رژیم صهیونیستی گفت: اعضاء 1+5 هنوز درباره نحوه مذاکره با ایران که آوریل سال جاری آغاز شده،‌ تصمیم‌گیری نکرده‌اند. وی با اشاره به اینکه باراک اوباما به متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران متعهد شده، افزود: ما با اسرائیل و سایر شرکای خود در جامعه بین‌المللی تلاش می‌کنیم تا ایران را تحت فشار قرار دهیم. شاپیرو اظهار داشت: تحریم‌های شدیدی علیه ایران اعمال شده و همچنین مذاکره 1+5 با ایران ادامه دارد. اما ما هنوز تصمیم نگرفته‌ایم که چگونه مذاکرات را ادامه دهیم و یا در کل ادامه دهیم یا خیر. با این حال، به طور کامل با اسرائیل و متحدانمان همکاری می‌کنیم. سخنان سفیر آمریکا در سرزمین های اشغالی در حالی بیان شد که مایکل مان سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست معاونان جلیلی و اشتون در استانبول اعلام کرد: «نمایندگان ارشد اتحادیه اروپا و ایران "به زودی" درباره از سرگیری مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران گفت وگو می کنند.» وی افزود: "هنوز تاریخی برای این گفت وگو تعیین نکرده ایم."

باراک: ایران بزرگترین چالش امنیتی تل‌آویو است

همزمان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اشاره به تحولات اخیر منطقه خاورمیانه، گسترش روحیه اسلامی در منطقه ظرف دو سال اخیر را یکی از چالش‌های امنیتی تل‌آویو دانست. به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «عاروتص شوع»، «ایهود باراک»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ضمن تکرار ادعاهای قبلی درباره برنامه هسته‌ای ایران، گفت تل‌آویو با چالش‌های عظیمی درباره ایران روبروست. بر اساس این گزارش، «ایهود باراک» گفت به زودی لازم خواهد بود اسرائیل درباره ایران تصمیم بگیرد. این در حالی است که به گزارش فارس، یدیعوت آحارونوت پرتیراژترین روزنامه سرزمین های اشغالی در گزارشی در مورد میزان آمادگی تل‌آویو برای جنگ احتمالی و سقوط موشک های بالستیک در این شهر نوشت که در صورت موشک باران تل‌آویو حدود 400 هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد.

واشنگتن پست: ایران به سرعت در حال افزایش قدرت تهاجمی خود در برابر ناوهای آمریکایی است

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی با استناد به نظر تحلیلگران آمریکایی و منطقه اعلام کرد: ایران به سرعت در حال تقویت توانمندی خود در مقابل ناوهای آمریکایی در خلیج فارس است. به گزارش مهر در این گزارش به موشکهای جدید تولید شده از سوی ایران و قایقهای سریع تهاجمی اشاره شده که موجبات نگرانی شدید آمریکا را به وجود آورده اند. همچنین به گزارش فارس بر اساس این گزارش، مقامات آمریکایی و کشورهای خاورمیانه اینطور تحلیل کرده اند که ایران در حال جمع آوری انباری از موشک‌های پیچیده ضد ناو و در عین حال گسترش ناوگان قایق های تندرو و زیردریایی های خود است. بر اساس این گزارش، این سیستم های نظامی ایران به فرماندهان این کشور اعتماد به نفس جدیدی می دهد مبنی بر اینکه آنها می توانند در صورت بروز جنگ، سریعا ناوهای آمریکایی را نابود کنند و یا اینکه به آنها خسارت وارد کنند. این روزنامه آمریکایی نوشته است که اگرچه مقامات نیروی دریایی آمریکا اینطور متقاعد شده اند که آنها در جنگ با ایران پیروز خواهند شد، اما پیشرفت های ایران، نگرانی هایی را در رابطه با آسیب پذیری آمریکا در جریان ساعات آغازین شروع درگیری در خلیج فارس در پی داشته است. تحلیلگران دفاعی فعلی و سابق آمریکا و کشورهای خاورمیانه اعلام کرده اند که دقت فزاینده موشک های کوتاه برد ایران و همچنین استفاده ایران از تاکتیک های "ازدحام و گروهی" که شامل صدها قایق گشتی به شدت مسلح می شود، می توانند به قابلیت های دفاعی مدرن ترین کشتی های آمریکایی نیز آسیب برسانند.

[ جمعه 6 مرداد‌ماه سال 1391 ] [ 23:47 ] [ شاهین ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ
موضوعات وب
امکانات وب
تعداد بازدید ها: 139290

رکیش ویکلی با اشاره به توافق تهران و سئول برای معاوضه نفت با کالا خبر داد:

کره جنوبی واردات نفت از ایران را از سر می‌گیرد
خراسان - مورخ شنبه 1391/05/07 شماره انتشار 18178
نویسنده: گروه سیاسی political@khorasannews.com

با وجود آن که پیشتر اعلام شده بود کره جنوبی خرید نفت از ایران را متوقف کرده است اما تازه ترین گزارش ها حاکی از آن است که سئول درصدد تجدیدنظر در تصمیم خود مبنی بر عدم خرید نفت از ایران می باشد. به نظر می رسد این کشور برای دور زدن تحریم های یک جانبه غرب علیه ایران برای معامله پایاپای نفت در برابر کالاهای کره ای با ایران توافق کرده است. در همین راستا مقامات ال جی و سامسونگ هفته گذشته به تهران سفر کرده و با مقامات دولتی و بخش خصوصی ایران مذاکره کرده اند. این در حالی است که قیمت نفت در بازارهای جهانی به ۱۰۷ دلار در هر بشکه رسید که این رقم افزایش ۱۸ دلاری قیمت نفت از آغاز تحریم نفت ایران را نشان می دهد. با این وجود رویترز گزارش داد: کنگره آمریکا در حال انجام اقداماتی برای تحریم های جدید و کاهش درآمد نفت ایران است. از سوی دیگر در حالی که علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل اعلام کرده است که مذاکرات ایران و ۱+۵ تا حصول نتیجه «مثبت» و «سازنده» ادامه می یابد، دان شاپیرو سفیر آمریکا در اسرائیل گفت: اعضای ۱+۵ هنوز درباره ادامه گفت وگو با ایران تصمیمی نگرفته اند. پس از پایان سفر علی باقری معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی به ترکیه اعلام شده بود که دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ در استانبول برگزار خواهد شد. مشروح این گزارش درپی می آید.

سئول در تصمیم خود برای قطع واردات نفت از ایران تجدیدنظر می کند

پس از این که کره جنوبی تحت تاثیر فشارهای غرب خرید نفت از ایران را متوقف کرد، تازه ترین گزارش ها حاکی از آن است که سئول درصدد تجدیدنظر در تصمیم خود می باشد. به گزارش دیپلماسی ایرانی به نقل از ترکیش ویکلی، به نظر می رسد دولت ایران با معامله پایاپای نفت در برابر کالاهای کره ای موافقت کرده است. این گزارش می افزاید: این در حالی است که هم اکنون چین از این سیستم معامله ای برای خرید نفت از ایران استفاده می کند. هند از نخستین خریداران نفتی ایران بود که به دلیل تحریم سیستم بانکی نتوانست صورتحساب های خود را پرداخت کند و بدهی بالغ بر 5 میلیارد دلار به بار آورد که بعد ها توسط بانکی در ترکیه به ایران پرداخت شد. به هر ترتیب خبرگزاری مهر به تازگی گزارش داده است که هیات های کره ای به ایران سفر می کنند تا در خصوص معامله نفت در برابر محصولات خانگی کره ای با مقامات تهران مذاکره کنند. این درحالی است که مقامات ال جی و سامسونگ هفته گذشته به تهران سفر کرده و با مقامات دولتی و بخش خصوصی ایران مذاکره کرده اند. کره جنوبی پیش از توقف واردات نفت از ایران 9 درصد از منابع مورد نیاز نفتی خود را از جمهوری اسلامی خریداری می کرد و یکی از 5 مشتری بزرگ نفتی ایران به شمار می رفت. اما تحریم بیمه تانکر های حامل نفت ایران از سوی اروپا که بزرگترین شرکت های بیمه گذار دریایی در آن قرار دارند در کنار تحریم های بانکی و نفتی ایران، سئول را ناگزیر به صرفه‌نظر از خرید نفت ایران کرد. اما در حالی که کشور های اروپایی و برخی مشتریان نفتی ایران در آسیا به دلیل به اثبات رساندن کاهش واردات نفت از ایران از معافیت تحریم های آمریکا برای فرجه ای 180 روزه برخوردار شده اند، به نظر می رسد که مقامات سئول نیز درصدد دنبال کردن راهکار مشابهی هستند. معامله پایاپای و پرداخت با ارز هایی غیر از دلار و یورو از جمله روش هایی است که بین ایران و مشتریان نفتی به کار گرفته می شود تا تجارت نفت از گزند تحریم ها دور بماند.

یک مقام مسئول صنعت بیمه: اعتبار جدید چند میلیارد دلاری به بیمه نفتکش‌ها اختصاص یافت

در همین ارتباط به گزارش فارس یک مقام آگاه در صنعت بیمه از اختصاص اعتبار جدید چند میلیارد دلاری برای بیمه نفتکش‌های ایرانی از سوی دولت خبر داد که ضربه کامل و نهایی ایران برای شکست تحریم نفتی قلمداد می شود. این مقام آگاه در صنعت بیمه در خصوص بیمه نفت صادراتی کشور اظهار داشت: پس از اعلام تشدید تحریم ها علیه ایران و تحریم بیمه نفتکش‌های ایران از سوی اتحادیه اروپا، دولت تدابیری در این زمینه اندیشیده است. وی افزود: بر این اساس دولت اعتباری چند میلیارد دلاری برای بیمه نفتکش‌های ایرانی که کار صادرات نفت را انجام می‌دهند، اختصاص داده است.

افزایش 18 دلاری قیمت نفت از آغاز تحریم نفتی ایران

در همین حال به دنبال افزایش امیدواری‌ها نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی منطقه یورو قیمت جهانی نفت به بالای ۱۰۷ دلار در هر بشکه رسید که این رقم از زمان اجرای تحریم نفتی ایران ۱۸ دلار افزایش داشته است. به گزارش فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ ، اظهارات رییس بانک مرکزی اروپا مبنی بر ادامه حیات و بقای منطقه یورو و امیدواری ها نسبت به بهبود نسبی وضعیت اقتصادی آمریکا و چین تاثیر زیادی در افزایش قیمت جهانی نفت داشته است .

بررسی دور جدید تحریم‌های کنگره آمریکا علیه صنعت نفت ایران

از سوی دیگر به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز گزارش داد: اعضاء کنگره آمریکا در تلاشند تا پیش از آغاز تعطیلات،‌ کار بر روی تحریم‌های جدید علیه تهران را که هدف از آن، محدود کردن درآمدهای نفتی ایران است، به پایان برسانند. این تحریم‌ها که تدوین آنها 7 ماه زمان برده، برای متوقف کردن معاملات شرکت‌های کشتی‌رانی و نفتی ملی ایران و ممانعت از توانایی بانک‌های ایرانی برای مبادلات الکترونیکی بانکی طراحی شده‌‌اند. هری رید، رئیس اکثریت مجلس سنا در این باره گفته: شفاف بیان کرده‌ام که انتظار دارم نتیجه مذاکرات زودتر معلوم شود تا ما بتوانیم درباره تشدید این تحریم‌ها علیه ایران تصمیم‌گیری کنیم. وی افزود: این تحریم‌ها ابزاری مهم برای کمک به توقف برنامه هسته‌ای ایران است و امنیت متحد ما یعنی اسرائیل را تامین می‌کند.

مشاور مقام معظم رهبری:مذاکرات ایران و 1+5 تا حصول نتیجه مثبت و سازنده ادامه خواهد داشت

همزمان علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل از ادامه مذاکرات ایران و گروه 1+5 تا حصول نتیجه مثبت و سازنده خبر داد. به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی در حاشیه همایش بسیج پزشکی در جمع خبرنگاران در ارزیابی مذاکرات ایران با گروه 1+5 در سطح کارشناسی گفت: امروز مواضع جمهوری اسلامی اصولی و منطقی است و در اجلاس کارشناسی نیز همین مواضع بیان شد. این مذاکرات تا حصول نتیجه مثبت و سازنده ادامه خواهد یافت و جمهوری اسلامی ایران باید حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را داشته باشد و این حق از سوی مذاکره‌کنندگان گروه 1+5 باید به رسمیت شناخته شود.

سفیر آمریکا: درباره ادامه گفت‌وگو با تهران تصمیمی اتخاذ نشده است

این درحالی است که به گزارش فارس، به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، دان شاپیرو در گفت‌وگو با رادیو رژیم صهیونیستی گفت: اعضاء 1+5 هنوز درباره نحوه مذاکره با ایران که آوریل سال جاری آغاز شده،‌ تصمیم‌گیری نکرده‌اند. وی با اشاره به اینکه باراک اوباما به متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران متعهد شده، افزود: ما با اسرائیل و سایر شرکای خود در جامعه بین‌المللی تلاش می‌کنیم تا ایران را تحت فشار قرار دهیم. شاپیرو اظهار داشت: تحریم‌های شدیدی علیه ایران اعمال شده و همچنین مذاکره 1+5 با ایران ادامه دارد. اما ما هنوز تصمیم نگرفته‌ایم که چگونه مذاکرات را ادامه دهیم و یا در کل ادامه دهیم یا خیر. با این حال، به طور کامل با اسرائیل و متحدانمان همکاری می‌کنیم. سخنان سفیر آمریکا در سرزمین های اشغالی در حالی بیان شد که مایکل مان سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست معاونان جلیلی و اشتون در استانبول اعلام کرد: «نمایندگان ارشد اتحادیه اروپا و ایران "به زودی" درباره از سرگیری مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران گفت وگو می کنند.» وی افزود: "هنوز تاریخی برای این گفت وگو تعیین نکرده ایم."

باراک: ایران بزرگترین چالش امنیتی تل‌آویو است

همزمان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اشاره به تحولات اخیر منطقه خاورمیانه، گسترش روحیه اسلامی در منطقه ظرف دو سال اخیر را یکی از چالش‌های امنیتی تل‌آویو دانست. به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «عاروتص شوع»، «ایهود باراک»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ضمن تکرار ادعاهای قبلی درباره برنامه هسته‌ای ایران، گفت تل‌آویو با چالش‌های عظیمی درباره ایران روبروست. بر اساس این گزارش، «ایهود باراک» گفت به زودی لازم خواهد بود اسرائیل درباره ایران تصمیم بگیرد. این در حالی است که به گزارش فارس، یدیعوت آحارونوت پرتیراژترین روزنامه سرزمین های اشغالی در گزارشی در مورد میزان آمادگی تل‌آویو برای جنگ احتمالی و سقوط موشک های بالستیک در این شهر نوشت که در صورت موشک باران تل‌آویو حدود 400 هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد.

واشنگتن پست: ایران به سرعت در حال افزایش قدرت تهاجمی خود در برابر ناوهای آمریکایی است

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی با استناد به نظر تحلیلگران آمریکایی و منطقه اعلام کرد: ایران به سرعت در حال تقویت توانمندی خود در مقابل ناوهای آمریکایی در خلیج فارس است. به گزارش مهر در این گزارش به موشکهای جدید تولید شده از سوی ایران و قایقهای سریع تهاجمی اشاره شده که موجبات نگرانی شدید آمریکا را به وجود آورده اند. همچنین به گزارش فارس بر اساس این گزارش، مقامات آمریکایی و کشورهای خاورمیانه اینطور تحلیل کرده اند که ایران در حال جمع آوری انباری از موشک‌های پیچیده ضد ناو و در عین حال گسترش ناوگان قایق های تندرو و زیردریایی های خود است. بر اساس این گزارش، این سیستم های نظامی ایران به فرماندهان این کشور اعتماد به نفس جدیدی می دهد مبنی بر اینکه آنها می توانند در صورت بروز جنگ، سریعا ناوهای آمریکایی را نابود کنند و یا اینکه به آنها خسارت وارد کنند. این روزنامه آمریکایی نوشته است که اگرچه مقامات نیروی دریایی آمریکا اینطور متقاعد شده اند که آنها در جنگ با ایران پیروز خواهند شد، اما پیشرفت های ایران، نگرانی هایی را در رابطه با آسیب پذیری آمریکا در جریان ساعات آغازین شروع درگیری در خلیج فارس در پی داشته است. تحلیلگران دفاعی فعلی و سابق آمریکا و کشورهای خاورمیانه اعلام کرده اند که دقت فزاینده موشک های کوتاه برد ایران و همچنین استفاده ایران از تاکتیک های "ازدحام و گروهی" که شامل صدها قایق گشتی به شدت مسلح می شود، می توانند به قابلیت های دفاعی مدرن ترین کشتی های آمریکایی نیز آسیب برسانند.

[ جمعه 6 مرداد‌ماه سال 1391 ] [ 23:47 ] [ شاهین ]